Nápady pro Nový JičínPodrobnosti o nápadu: Snížení rychlosti na ulici K nemocnici a instalace semaforu

Popis

Snížení rychlosti na ulici K nemocnici u přechodu u pekárny a instalace semaforu, který reaguje na rychlost přijíždějících vozidel, by měl zvýšit bezpečnost silničního provozu na tomto frekventovaném úseku.
„Zařízení funguje na principu spojení mikrovlnného radaru a světelného signalizačního zařízení – semaforu a reaguje na rychlosti naměřené u přijíždějících vozidel. V případě, že vozidlo projíždí v měřeném úseku povolenou rychlostí, semafor přepne na zelené světlo a vozidlo pokračuje bez omezení dále ve směru kterým jede. Pokud měřeným úsekem však projíždí vozidlo, které překročí povolenou rychlost, červené světlo stále svítí a řidič je povinen zastavit. Zelené světlo se rozsvítí po třech až pěti sekundách.
V okolí semaforu parkuje velké množství aut a snižují přehlednost na přechodu. Po přechodu se pohybuje dnes a denně velké množství malých dětí na cestě do školy a toto opatření by zvýšilo jejich bezpečnost. zároveň by semafor neomezoval projíždějící sanitky což by se mohlo stát v případě instalace retardéru.


Sdílejte tento nápad!


Váš názor?


comments powered by Disqus


Místo na mapě


Podrobnosti

Kategorie: Doprava
Část města: celé město
Přidáno: 13. 10. 2014
Přidal: Radek Hanák Ficbauer