Nápady pro Nový JičínPodrobnosti o nápadu: Dopravní situace ul. Anenská

Popis

Jedná se o absolutní absenci přechodů pro chodce a to nejen po celé délce ulice Anenská, ale také v navazující ulici Dlouhá.
Ulice je velmi nepřehledná, protože se stáčí a navíc vede přes kopec. Každodenní přebíhaní v této nebezpečné oblasti a navíc s malými dětmi popř. s kočárkem je velmi stresující. Není zde jediné místo, kde by měl člověk stoprocentní přehled o projíždějících autech. Myslím, že výše popsaná situace si vyžaduje pozornost už proto, že v bezprostředním sousedství se nachází dvě mateřské školy a jedna škola základní.
Jedná se o hranici mezi dvěma obcemi a to je pravděpodobně důvod, proč je zde dopravní situace natolik zanedbaná.
Návrh řešení (viz obrázek): K velmi intenzivnímu přecházení chodců dochází u brány firmy Dotex a to směrem k ulici U Náhonu (A). Auta, která sjíždějí z kopce, se tady pohybují velmi rychle, chodci navíc nevidí přes zatáčku na přijíždějící auta. Navrhuji tedy umístění přechodu pro chodce, doplnění chodníku v oblasti B a také snížení maximální povolené rychlosti v oblasti B až C.
Dále navrhuji umístění kruhového objezdu nebo křižovatky s přechody pro chodce místo křižovatky s ostrůvkem v místě C. Tím by byl vyřešen bezpečný přechod chodců na chodník ulice Dlouhá i na druhou stranu ulice Anenská.

Fotografie

 

Sdílejte tento nápad!


Váš názor?


comments powered by Disqus


Místo na mapě


Podrobnosti

Kategorie: Doprava
Část města: centrum
Přidáno: 01. 09. 2014
Přidal: Hana Hudečková